Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

1 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir? Bedenimiz gece boyu 500 gram ila 1 kilo verir. Verilen kilonun çoğu sudur. Bir uyku perhizi sana kilo vermeyle alakalı fantastik neticeler sağlamayacaktır ama her gece çok iyi yatmak kilo vermeni basitleştirebilir.

 

1 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

1 Güne natürel bir idrar söktürücüyle başla.

Kahve ve çay gibi kafeinli meşrubatlar natürel idrar söktürücüdür ve kasılmasını sağlayarak bağırsak adalelerini harekete geçirir. Bu kasılmalar bedeninden suyun ve atık maddelerin atılmasına dayanak eder. Sabah ya da gün içinde 1 ila 2 kadeh çay ya da kahve içmek bünyeni tertip etmenin yanı gizeme daha az kabarıklık sezmene de dayanak edecektir.

 

2 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

2 Kuşluk süresinde sıhhatli bir ara öğün ye. 

Bazı insanlar öğün aralarında şekerli ya da yağlı atıştırmalıklar yerken kimisi hiçbir şey atıştırmamayı seçim eder. Alternatifin de kilo vermeye yararı yoktur. Atıştırmayı hoşlanıyorsan o cazip şekerli, tuzlu ya da yağlı atıştırmalığın yerine seni öğle yemeğine kadar tok yakalayacak sıhhatli bir atıştırmalık ye. Öğün aralarında bir şey yememeyi seçim edersen öğle yemeğinde fazlaya kaçma tehlikenin yükselir. Öğle yemeğinde fazla yemeyi yasaklamak için kuşluk süresinde iştahını frenleyecek sıhhatli bir atıştırmalık yemen daha iyi olabilir.

Sıhhatli atıştırmalıklar arasında bir parça bütün meyve, bir kadeh yoğurt ya da ufak bir kâse yulaf ezmesi bulunur

 

3 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

3 30 dakikalık bir kardiyo çalışması yap.

Kardiyo egzersizi bedenine bir hayli açıdan bereketlidir. İlk olarak, egzersiz yapınca terlersin. Terlemek de sudan gelen fazla kiloyu bedenden atmanın basit ve tesirli bir yoludur. İkinci olarak, egzersiz metabolizmanı süratlendirir. Metabolizman süratlenince daha fazla yağ yakarsın ve bedeninin su yakalamasına neden olan zehirli maddeleri atarsın. Son olarak, fiziksel etkinlik stresi eksiltmenin müthiş bir yoludur. Kendini stresli sezdiğinde fazla yiyebilirsin, bedenin su yakalayabilir ya da gereğinden fazla yağ depolayabilir.

Her gün takribî yarım saat spor yap. Yürüyebilirsin, bisiklete binebilirsin, koşabilirsin, yüzebilirsin ya da bir spor programına yazılabilirsin.

Uyumadan 2-3 saat evvel spor yap. Metabolizma süratin daha yüksek olacağı için gece süresince yağ yakacaksın.

4 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

4 Her gün 30 dakikanı stres atmaya ayır.

Stresli olduğunda bedenin kortizol hormonu salgılar. Bedenin fiziksel ya da duygusal stres yaşıyorsa kortizol salgılar. Bu hormon bedeninin aşırıdan yağ ve su depolamasına neden olur. Stres seviyeni eksilterek sistemindeki kortizol seviyesini düşürebilir ve netice olarak kilo vermeye başlayabilirsin. Alttaki etkinlikler gevşemene dayanak edebilir:

Egzersiz. Süratli bir yürüyüş yap.

Yoga ve veya meditasyon.

Hoşlandığın müzikleri dinle.

Banyo yap.

Masaj yaptır.

 

6 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

5 Akşam yemeğini erken ye. 

Yemek yedikten sonra bedeninin yiyecekleri hazmetmesi gerekir. Sindirim süreci kabarıklık yaşamana neden olabilir. Netice olarak, vücudunu yatarken yiyecekleri hazmetmeye zoraki vazgeçersen gece kilo verme mevzusunda eforluk yaşayabilirsin. Kabarıklık yaşarken uyumayı önlemek için akşam yemeğini uyumadan saatler evvel ye.

  • Gece Rutinini Yine Yapılandırmak

7 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

1 Haftada 2 ila 3 kez epsom tuzu banyosu yap.

Epsom tuzu, kabarıklığa yol açan zehirli maddeleri ve fazla suyu bedeninden natürel yolla atar. Uyumadan evvel epsom tuzu banyosunun içinde beklemek, bir gecede kilo verme gayesine erişmene takviyeci olacaktır. Küvetini ılık suyla doldur ve içine 2 su kadehi 500 ml epsom tuzu koy. Banyonun içinde 15 dakika bekle ve bunu her hafta iki ya da üç kere tekerrürle

8 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

2 Uyumadan evvel yeşil çay iç. 

Uyumadan evvel kendine hoş ve ılık bir yeşil çay yap. Natürel bir idrar söktürücü olan yeşil çay, metabolizmanı süratlendirmeye dayanak eder. Bu ılık ve gevşetici meşrubat uyumadan evvel içildiğinde gece süresince daha tesirli bir biçimde yağ yakmana dayanak eder.

9 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

3 Rahatlatıcı bir uyku ortamı hazırlan.

Gece boyu su ve karbon ağırlığından kaybetmek için uyuyor olman gerekir. Süratli bir biçimde uykuya dalmanı ve gece süresince deliksiz yatmanı sağlamak için yatak odanı yatmaya ve kilo vermeye takviyeci olacak bir civara dönüştür.

Yatak odanın sıcaklığını 19 dereceye düşür. Soğuk bir odada yattığında bedenin ısınmak için yağ ambarlarını yakmak zorunda kalır.

10 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

4 Maruz kaldığın ışık ölçüsünü eksilt.

Gece ışığa maruz kalmak yalnızca gece müthiş bir uyku sürüklemene mani olmayıp kilo almana da yol açabilir. Pencerelerini karartma perdesiyle kapatarak, gece lambalarını odandan çıkararak, televizyonu, bilgisayarı ve tableti kapatarak ve telefonunu başka bir yere koyarak afaki yere maruz kaldığın ışık ölçüsünü eksiltebilirsin.

11 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

5 Yeterince yat. 

Uyku, bedeninin ne zaman ve ne kadar yemen gerektiğini tanımlayan hormonlarını kumpaslar ve metabolizma süratini iyileştirir. Uyurken verdiğin solukla 900 gram kadar su ve karbon kaybedersin. Vasati bir erişkinin her gece 7,5 saat yatması gerekir. 7 ila 8 saat yatmıyorsan bunu sağlamak için programını değiştir.

Her gece zati 7 saat uyuyorsan bu ölçüyü 30 ila 60 dakika çoğaldırırsan kilonda pek bir fark görmeyebilirsin.

Şayet ciddi bir uyku yetersizliğin varsa daha fazla yatmaya başladığında kilo vermenin basitleştiğini göreceksin.

Beslenmeni Değiştirmek.

  • Beslenmeni Değiştir

12 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

1 Daha çok su iç.

Bedenin susuz kalınca su yakalama olasılığı çoğalır. Bu surattan, sudan gelen fazla kiloyu gece vermek için gün içinde öneri edilen su ölçüsünü içmelisin.

Vasati bir erkeğin her gün 3 litre su içmesi gerekir.

Vasati bir kadının her gün 2,2 litre su içmesi gerekir.

Çok ölçüde kafein ve içki içmekten kaçın zira her iki madde de bedenini susuz vazgeçebilir.

Öbür meşrubatlar yeterince akışkan almana dayanak edebilir ama çok fazla şekerli ya da yüksek kalorili meşrubatlardan uzak durmalısın.

13 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

2 Sodyum alımını azalt.

Beslenmende sodyum yüksek olduğunda bedenin su meblağ. Fazla su, karnının şişmesine ve bel miktarın çoğalmasına neden olabilir. Sodyum alımını eksiltmek için:

Tadı tuzlu olan besinlerden uzak dur.

Gıdalarına tuz atmaktan kaçın.

Tadı tuzlu olmayan ama saklı sodyum kapsayan besinlerden uzak dur. Bunlar, konserve gıdalar, işlenmiş etler ve donmuş yemekler olabilir.

14 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

3 Aldığın şeker miktarını azalt. 

Şeker ölçüyü yüksek bir beslenme, bedeninin yağ ambarını arttırır. Gün boyu şekerli besin ve meşrubatlardan uzak dur. Misalin:

Şekerli besinler ve tatlılar

Meyve suları

İçecekler

İçkili meşrubatlar

15 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

4 Aldığın karbonhidrat ölçüsünü eksilt.

Bedenin karbonhidratları hazmederken her bir gram karbonhidrat takribî 4 gram su meblağ. Hazmetme harekâtı bitirilince, beden karbonhidratları şeker ve yağ olarak ambarlar. Bedeninin depoladığı yağı ve şekeri eksiltmenin yanı gizeme yakaladığı su ölçüsünü eksiltmek için karbonhidrat alımını eksiltebilirsin. Tehlikesiz ve düşük karbonhidratlı bir perhiz uyguladığında su ağırlığından 4,5 kilo kadar verebilirsin.

 

16 Bir Gecede Nasıl Kilo Verilir?

5 Protein, lif ve potasyum tüketimini çoğalt.

Kilo vermeye çalışırken şekerli atıştırmalıkların ya da bol karbonhidratlı öğünlerin yerine, protein, lif ve potasyum bakımından zengin şeyler ye.

Etler ve baklagiller gibi protein bakımından zengin yiyecekler adale inşasını yardımlar ve metabolizma hızını çoğaldırır.

Yeşil yapraklı sebzeler ve bütün hububatlar gibi yüksek lif kapsayan yiyecekler ve muz ve fıstık ezmesi gibi potasyumu yüksek yiyecekler bedeninin yağ yakmasına ve fazla suyu atmasına dayanak eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir