Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Beli ortaya cikaran kiyafetler Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Vücudunuza göre ve basmakalıptan büyük göğüslere sahipseniz giymeniz gerekenler ve yapmanız gereken ayrıntıları paylaşmak ve sizi daha şık göstermek için nasihatlerimiz var. Bilmek ister misiniz?

Bir hayli kadın büyük ve iri göğüslere sahip olmak istese de büyük ve iri göğüslere sahip kadınlarda bütün tersini düşünebiliyor. Zira büyük göğüsler hoş görünse de zamanla, yaşla alınan kilolar sayesinde büyük meselelere, bel sızılarına da neden olmaktadır. Bunlar haricinde büyük göğüsleri kamufle etmekte başka bir meseledir. Basmakalıptan daha büyük göğüslü kadınlar için birkaç tüyo vererek göğüslere olan dikkati başka güzergaha sürüklemek ve onları daha şık göstermek için birkaç ehemmiyetli nasihatlerimiz var.

Büyük göğüslü kadınların dikkat etmesi gereken noktalar:

Büyük göğüslü bayanlar için kıyafet bulmak ve elbiseleri iyi kombin yapmak güçtür. Ancak doğru ataklarla herkes çok şık olabilir. En kolay kaidemiz şu; kıyafet alırken, kombin yaparken kendimizde gördüğümüz, rahatsız olduğumuz bölgeleri daha da çok ortaya çıkaran elbiselerden uzak durmalıyız. Üst beden için durgun parçalar seçerken alt beden için canlı renkler, hareketli parçalar seçerek beden orantınızı dengeleyebiliriz.

Şimdi de büyük göğüslü kadınlar için doğru kıyafet kombinleri nasıl yapılmalı buna değinelim.

Beli ortaya çıkaran kıyafetler: Kum saati modelinde bir giysi bedeninizi vurgulamak için en ideal giysidir. Daha çok belinizin vurgulandığı için bu kıyafetleri seçim edebilirsiniz.

Beli ortaya cikaran kiyafetler Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Derin V yakalar: Bayan bedenini en hoş gösteren elbiselerden birisi V yaka parçalar yer alır. Özellikle büyük göğüslü olan bayanlar için boyun ve göğüs arasındaki mesafe daha uzun gözükeceği için göğüsleri daha minik görünecektir. Ayrıca derin bir V yaka boynunuza zarafet katacaktır.

Derin V yakalar
Derin V yakalar

Minimiser sütyenler kullanın: minimiser sütyenler göğüslerinizin ciddi anlamda küçülmesini sağlar. Böylece elbiseleriniz daha hoş gözükecektir. Sırt sıhhati ve daha dik görünüm için kalın sırt ve omuz askıları seçim edilmeli. Ayrıca iç çamaşırı teknolojisinin bizlere sunduğu balenli ve seamless olarak anılan dikişsiz üretilen sütyenler kullanılmalı.

Atlet ya da çıtçıtlı badiler giyin: Bazı bluzlar göğüslerinize yapışır ve arasına girebilir. Bunu önlemek için en iyi usul yumuşak bir atlet giymektir. Genel olarak bluzların altına deri rengi ya da siyah atlet giymeniz bu meseleyi çözecek ve size de rahatlık sağlayacaktır.

bodysuit
bodysuit

Blazer ceketler:  Bedene bütün oturan bir blazer ceket her kadının dolabında bulunması gereken bir parça. Hem hataları kapatır, hem de kıvrımlarınızı ve beden biçiminizi vurgular. Blazer giyerek dikkatlerin göğüslerinizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.  Bedeninizin geniş kıvrımlarını saran ve saklayan blazerlar, göğüslerinizin büyük görünmesini maniler.

blazer ceket
blazer ceket

Bol paça pantolonlar: Üst tarafınız yeterince geniş olduğundan daha orantılı görünmek için alt tarafınızı da hareketlendirmeniz gerekiyor. Bunun için en ideal elbiseler bol paça pantolonlar diyebiliriz. Hem stil, hem rahat, hem de bedeninizi daha balanslı gösterecektir.

bol paça pantolon
bol paça pantolon

Bol etek ve kıyafetler: Her ne kadar bayanların çoğunun gönlü kalem etekten yana olsa da büyük göğüslü bayanlar daha çekici bir siluet için bol kesim etekleri seçim etmeli. Bol etekler giymek yalnızca beden biçiminizi dengelemez, aynı zamanda beden hatlarınızı da vurgular.

bol etek
bol etek

Belinizi vurgulayın: Üst tarafınız genişse, belinizi ön tasarıya çıkarmalısınız. Bluz ve kıyafetlerinizin üzerine kemer takabilir, beli kemerli ya da lastikli elbiseler seçim edebilirsiniz. Böylece dikkatleri göğüslerden bele çekebilirsiniz.

crop
crop

İnce kumaşları seçim edin: Üst bölgenizde giyeceğiniz giysilerin ince kumaşlardan olmasına itina gösterin. Aksi halde kalın kumaşlar göğüslerinizi daha kocaman ve hacimli gösterecektir.

Kocaman kolyeler ya da fular kullanın: Göğüslerinizin azıcık üstünde kalan bir kolye görünümünüzü hiçbir biçimde bozmaz. Fular mevzubahis olduğunda ise ince ve dökümlü kumaşları seçim edin ve boynunuza sıkı sıkı sarmak yerine, nazikçe bağlayıp uçlarının özgür kalmasını sağlayın.

fular
fular

Dekolteyi mübalağa etmeyin: Dikkat toplayan göğüs bölgenizde dekolteyi mübalağa ettirseniz, güzel olmayan bir görünüm yaratırsınız. Size rahatsızlık vermeyecek olağan yaka kesimlerine bisiklet yaka, oval yaka gibi yönelirseniz daha nazik bir görüntü yaratırsınız.

dekolte
dekolte

A kesim etekler: Bu stil etekler giyerek dikkatleri göğüslerinizden hoş duran bacak ve bel bölgenize sürükleyebilirsiniz. Bu tip etekleri giydiğinizde hem daha kadınsı bir duruş sergilersiniz hem de tüm dikkati bedeninizin alt kısmına sürüklemiş olursunuz.

a kesim etek
a kesim etek

Tulumlar: Yalnızca büyük göğüslerden mustaripsen; yaka kısmına dikkat etmek koşuluyla ve özellikle koyu tonlar seçerek tulum seçim edebilirsiniz. Tulum üst vücudu daha uzun gösterir. Tek parça olduğu için görünümü kesintiye uğratmaz. Natürel olarak boyunuzu da daha uzun gösterir.

tulum
tulum

Bol bluz ve kazaklar: Büyük göğüslerinizi saklamaya ve olduğundan daha minik göstermeye destekçi olur. Bedeninizin üst kısmını daha toplu gösteren bu bluzları skinny jeanlerle kombinleyebilirsiniz. Oversize bluzlar, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir, bol bluzlar daha değişiktir be stil olarak boldur, beden olarak değil!

bol bluz
bol bluz

Yakası düğmeli ya da fermuarlı üst parçalar: Dar bir üst göğüslerinizi aşırısıyla büyük, bol bir gömlek ise gövdenizi fazla kocaman gösterebilir. Bu surattan ikisinin ortasını bulmanız gerekiyor.

fermuarlı üst
fermuarlı üst

Tunikler: Kalça hizasında ya da daha uzun üstler,  vücudu uzun natürel olarak göğüsleri daha minik gösterir.

Kruvaze ceket giyin: Ceketin ön parçalarının birbiri üzerine gelecek biçimde iliklenen kruvaze ceketler göğüsleri derler. Daha durgun, minimal bir görüntü sağlar. Küçük tadilatla ceketlerinizi kruvaze stili yaptırabilir ve büyük göğüslerinizi daha minik gösterebilirsiniz.

Kruvaze ceket
Kruvaze ceket

Yüksel be seçimli kıyafetler: Yüksek bel bir etek hoş bir kadınsı figür oluşturmak için akan bir görünüm sağlarlar. Bol üstleri eteğin içine sokarak beli de vurgulayabilir ve kum saati bir görünüme kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek emin pantolon ve şortlar da aynı tesiri gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir